نقاشی

تکنیکها و سبکهای نقاشی

سبک های مختلف نقاشی

[vc_row equal_height=”yes” content_placement=”top”][vc_column css_animation=”fadeIn” woodmart_sticky_column=”true” offset=”vc_hidden-sm vc_hidden-xs”][woodmart_title align=”right” style=”bordered” title=”تاریخچه نقاشی” woodmart_css_id=”5decfba32a825″ title_width=”100″][vc_column_text text_larger=”no”]

نقاشی در زمان های های خیلی دور از زبان و نوشتار توسط انسان ها ابداع شد و در اقع از اولین عنصر برقراری ارتباط بین انسان ها بود. نقاشی از 7 هنر اصلی در دنیا محسوب می شود. قدیمی ترین نقاشی ها در دنیا به حدود 32000 هزار سال قبل باز می گردد، که در گروته شاوه فرانسه قرار دارد. این نقاشی ها که با استفاده از افرای قرمز و رنگ دانه سیاه حکاکی و رنگ شده اند، تصاویری از اسب ها، کرگدن ها، شیرها، بوفالوها و ماموت ها را نشان می دهند که اینها نمونه هایی از نقاشی در غار ها و در زمان غار نشینی هستند که در تمام دنیا وجود دارند.

 امروزه، بسیاری از آثار شناخته شده و مشهور هنری مانند مونالیزا از نوع نقاشی هستند.

 از لحاظ مفهومی افرادی که از صدا، نور، پرینتر ها، کامپیوتر ها و حتی پاستل یا مواد دیگر استفاده می کنند هنرمند شناخته می شوند. این افراد امروزه با فناوری های دیجیتال و کامپیوتر های چند پردازشی اثار هنری بسیار جذاب و مفهومی خلق می کنند که در مطالب بعدی به صورت کاملا واضح این نوع نقاشی را که دیجیتال آرت شناخته می شود برسی می کنیم.

[/vc_column_text][woodmart_title align=”right” style=”bordered” title=”رنگ ها ، ابزار ها و سبک های نقاشی” woodmart_css_id=”5decfc338e321″ title_width=”100″]

[vc_column_text text_larger=”no”]رنگ ترکیبی از رنگدانه، حلال، چسباننده و در برخی موارد تسریع یا کند کننده ای برای خشک شدن، بهبود دهنده بافت، تثبیت کننده و یا هر ماده اصلاح کننده دیگری می باشد.

ابزار های نقاشی بسیار متنوع می باشند که به عنوان نمونه، برای نقاشی رنگ و روغن شامل: قلم مو، کاردک، پالت، گیره، سه پایه می توان اشاره نمود. اما در دیجیتال آرت فقط از طریق نرم افزار های گرافیکی و ذهن خلاق می توان آثار هنری جذابی را خلق نمود.

سبک های نقاشی می توانند با روشهای بکارگیری و یا با توجه به جنبش هنری که بیشترین تطبیق را با مشخصات غالب و حاکمی که نقاشی نشان می دهد دارند، مشخص شوند.[/vc_column_text][woodmart_title align=”right” style=”bordered” title=”سبک های معروف نقاشی عبارتند از:” woodmart_css_id=”5decfd02d235d” title_width=”100″][vc_column_text text_larger=”no”]رئالیسم (واقع گرایی)

امپرسیونیسم (برداشت گرایی)

پوینتولیسم

هنر ابتدایی

کوبیسم (حجم گری)

مدرنیسم (نوگرایی)

آبستره (انتزاعی)

پست مدرنیسم (فرا نوین)

آوانگارد (پیشگام، وابسته به مکتب های هنری نوین و غیر سنتی)

نقاشی اصیل ایرانی[/vc_column_text][woodmart_title align=”right” style=”bordered” title=”تکنیکهای نقاشی” woodmart_css_id=”5decfdd9227f2″ title_width=”100″][vc_column_text text_larger=”no”]رنگ زنی غلیظ

آبرنگ

لعاب دادن

نقاشی یا رنگ مومی ( نقاشی یا رنگی که با موم آب کرده بسازند)

نقاشی دیواری که معروفترین نوع آن فرسکو می باشد.

سایش و نقاشی نقطه ای

کلاژ

نقاشی بر روی تخته

نقاشی یا اسپری (گرافیتی)

نقاشی یا کامپیوتر (دیجیتال آرت)[/vc_column_text][vc_column_text text_larger=”no”]این نوع سبک ها و نقاشی ها از قدیم و حتی امروزه هم بسیار پرطرفدار هستند، نقاشی های معروف هم که تقریبا می توان گفت غیر قابل دسترسی و غیر قابل خرید می باشند چون اعداد و ارقام بسیار نجومی و سنگینی دارند. اما با بوجود آمدن و روی کار آمدن هنر ها و سبک های جدید نقاشی مانند دیجیتال آرت شما هم می توانید با هزینه ای کم و اندک به دیوار های منزل و یا محل کار خود، با این آثار هنری رنگ و زیبایی ببخشید.

اما دیجیتال آرت چیست؟ ما در این مطلب به هنر های سبک قدیم پرداختیم و تا حدودی شما را با این هنر ها آشنا کردیم اما در مطلب دیجیتال آرت و سبک های آن شمارا کاملا با این هنر جدید و جذاب آشنا می کنیم.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *